Magnez w życiu człowieka

Człowiek składa się właściwie z wody, mnóstwa pierwiastków chemicznych, ogromu innych, jeszcze nie do końca poznanych elementów. Niedobór magnezu dla przykładu stanowi o ograniczeniu zdolności intelektualnych. Czy wyobrażasz sobie codzienne funkcjonowanie na 10% swoich możliwości? Wyobrażasz sobie sytuację, że nie jesteś w stanie wykonać powierzonego Ci w pracy zadania, ponieważ przerasta Cię intelektualnie? Miewamy lepsze i gorsze dni, czasem wydaje Ci się, że nic nie może pomóc na Twoją niedyspozycję intelektualną. Otóż jesteś w błędzie! Wystarczy odpowiednia dawka magnezu dziennie i nie napotkasz na swojej drodze takich szczytów intelektualnych, których nie będziesz w stanie zdobyć!

Orzechy i czekolada zawierają najwięcej magnezu.

Orzechy i czekolada zawierają najwięcej magnezu.

Dlaczego magnez ma tak potężną wartość?

Człowiek bez magnezu po prostu nie potrafi rozwiązywać bieżących problemów, popada w ogromną depresję, a nawet odczuwa wielkie osłabienie, zazwyczaj kojarzone z innymi schorzeniami. Na pewno funkcjonowanie w takim stylu nie jest zbyt komfortowe w erze, gdzie informacje, liczą się najbardziej, a raczej umiejętność ich rzetelnej analizy (szczególnie na gruncie zawodowym).

Problemy niedoboru niemożliwe do zignorowania

Coraz więcej osób ogólnie narzeka na to, że nie potrafi skoncentrować się optymalnie nad powierzonym przez pracodawcę zadaniem, czy rozwiązać niektórych kłopotów związanych z życiem towarzyskim. Sposób na stres każdy ma różny, jednak warto zaznaczyć, że picie alkoholu, palenie papierosów, inne używki dają jedynie wartość krótkoterminową, realnie ograniczając twoją życiową energię.

Nigdy nie bądź obojętny na kłopoty organizmu

Niedobór witamin przez używki zaczyna się pogłębiać, a z alkoholem przykładowo magnez jest wypłukiwany w ilościach niesamowitych, odczuwasz też ból głowy spowodowany skokami cukru. Nie jest to na pewno perspektywa godna wzmocnienia. Minerały najlepiej dostarcza zbilansowana dieta, ewentualnie suplement diety dobrany pod problemy, jakie masz w codziennym funkcjonowaniu. Niestety większość produktów spożywczych z magnezem ma wysokie ceny. Wystarczy wymienić pestki dyni, migdały, czekoladę. Zamiast nich wystarczy ci konkretna suplementacja. Przed wdrożeniem nowego jadłospisu warto poznać wyniki testu krwi.